Saç İçin Sabun

Saçlarınızda yaşadığınız problemlere bir türlü çözüm bulamıyorsanız, çözüm Bıttım sabunundadır. Saçlarda yaşanan neredeyse her probleme çare olan Bıttım sabunu aynı zamanda saçlarınıza hacim kazandırır ve gürleştirir. Doğu bölgelerinde yaygın olarak kullanılmakta olan Bıttım sabunu, şifalarının duyulmasıyla batı bölgeleri için ve Avrupa için oldukça yeni bir üründür. Son zamanlarda oldukça fazla konuşulan Bıttım sabununun adı herkes tarafından duyulmuş fakat faydaları henüz tam olarak bilinmemektedir.Faydalarının yanı sıra oldukça hoş bir kokuya sahiptir. Faydalarını bilmeden sadece güzel kokusu için bile satın alınmaktadır. Sabunun faydaları düzenli ve uzun vadeli kullanımda gözlemlenmektedir ve oldukça etkilidir. Kalıcı çözümler sunan Bıttım sabunu sayesinde saçlarınızdaki kepek probleminden, dökülmelerden, pullanmalardan ve kırıklardan kurtulabilirsiniz. Üstelik saçlar için veya el, yüz temizliği için kullanılan şampuan ve hazır sabunlar gibi kimyasal ürünleri içermez. Tamamen doğal materyaller kullanılarak, elle yapılmaktadır. Bıttım sabunu kullanılmaya başlandıktan sonra etkileri hissedilir ve vazgeçilmez, şifalı bir ürün olarak alışveriş listenizden eksik olmaz.

Saç Hastalıklarına Doğal Çözüm

Oldukça şifalı bir sabun olan Bıttım sabunu, saçlar üzerinde oldukça etkili ve kalıcı tedaviler sunmaktadır. Saç hastalıkları için pahalı ilaçların gösteremediği etkileri göstererek, fayda sağlar. Bıttım sabunun iyi geldiği saç hastalıkları şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Mevsimsel saç dökülmelerinde ve kelliğe kadar gidebilecek aşırı dökülmelerde Bıttım sabunu oldukça etkili çözüm sağlamaktadır. Dökülmeleri azaltır ve kelliği durdurur.
 • Saç derisinde oluşan pullanma, kızarıklık ve kaşıntı problemlerinden kurtulmanızı sağlar.
 • Saçlarınızdaki kırıkları iyileştirir ve saçlarınızı kuvvetlendirir. Saç tellerinizin kalınlaşmasını ve gürleşmesini sağlar.
 • Saçta oluşan kepek problemini ortadan kaldıran Bıttım sabunu, daha çok kepek engelleyen yönü ile bilinmektedir. Oluşan kepekleri yok eder ve yeniden oluşmasını da engeller.
 • Antiseptik özelliği sayesinde saçlarınızı ve saç diplerinizi temizler ve sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlar.
 • Saç derinizde oluşabilecek mantar, egzama gibi cilt hastalıklarının tedavisinde oldukça etkili bir yöntemdir.
 • Saçtaki yağ ve su dengesini ayarlamakta olan Bıttım sabunu, kuru saçların nemlenmesine, yağlı saçların yağ oranının dengelenmesine yardımcı olur.

Bıttım Sabunu

Bıttım sabunu oldukça zorlu ve meşakkatli işlemlerle elde edilen bir sabundur. Bıttım bitkisi, kısaca Antep fıstığının aşısız halidir. Siirt’te bulunanBıttım bitkisinin fıstıklarının ezilmesi sonucu ortaya çıkan yağ ile üretilir. Sadece bu bitkinin toplanması bile oldukça zorlu bir süreçtir. Antep fıstığına çok benzer fakat Antep fıstığının onda biri kadar küçüktür. Bu nedenle toplanması oldukça zordur ve uzun sürer. Olgunlaşmış bir ağaçtan ancak 1 ila 2 kilo toplanabilir. Bundan dolayı elde edilen yağ pahalıdır ve Bıttım sabunu tamamen bu yağdan doğal olarak üretilir. Faydalarından yararlanabilmek için hakiki, katkısız ve tamamen doğal Bıttım sabunu kullanmanız gerekmektedir. Kullanırken gözünüze ve göz çevrenize temas etmemesine dikkat ediniz. Ve sabununuzu kullanmadığınız zamanlarda kuru ve oda sıcaklığında muhafaza edin. Saçlar için kullanımı esnasında yalnızca Bıttım sabunu kullanılmalıdır. En sık yapılan hatalardan biri şampuanla birlikte ya da şampuanın içine eklenerek kullanılmasıdır. Bıttım sabunu şampuan içerisine eklenerek kullanılırsa etkilerini kaybetmektedir. Çünkü şampuan içerisinde bulunan kimyasal maddeler, Bıttım sabununun doğallığını bozmaktadır. Bıttım sabunu doğrudan saçınıza veya vücudunuza sürülmelidir.  Sabunun faydaları uzun süreli kullanımlarda etkilerini göstermektedir. Düzenli kullanılması oldukça önemlidir. Genel olarak istediğiniz sonuçları 7-8 aylık düzenli kullanımlarda alabilirsiniz. Şampuan içerisindeki kimyasallar, sabunun doğallığını bozmaktadır. Sabun doğrudan saç üzerine ya da vücut üzerine kullanılmalıdır. Diğer sabunların kullanımından herhangi bir farkı bulunmamaktadır. Sabunun kimyasal ürünler ile karışmamasına dikkat edilmelidir. Oldukça hoş bir kokuya sahip olan Bıttım sabunu, peeling etkisi gösterir ve vücudunuzu rahatlatır.

Kepeğe Karşı Sabun 

Bıttım sabunu kelliğe ve kepeğe sunduğu çözümlerle adından söz ettiren, doğal bir sabundur. Bıttım sabununu suyla ıslatın ve köpürtün, sonra saç diplerine 5 dakika masaj yaparak uygulayın. Bıttım sabunu düzenli kullanılmalı ve mümkün olduğunca buna özen göstermekte fayda vardır.Bir gün bıttım sabunu kullandıktan sonraertesi gün şampuan kullanmamanız gerekmektedir. Saçlarınızı her gün yıkamanız gerekmemektedir.Bıttım sabunu kullanarak saçlarınızı yıkadıktan sonra iki gün boyunca saçlarınızı yıkamamanız, saçlarınızın bıttım yağı sayesinde beslenmesini sağlar. Bu şekilde düzenli kullandığınızda kepek probleminizin azaldığını ve bir süre sonra yok olduğunu göreceksiniz.

Bıttım Sabunu Nereden Alınır?

Bıttım sabunu adı bilinen fakat faydaları bilinmeyen bir doğal sabun olarak, son yıllarda faydalarının duyulması sebebiyle oldukça fazla ilgi görmektedir. Bu yüzden çıkarcı kişiler tarafından, kar etmek uğruna taklitleri yapılmaktadır.Bıttım sabunu genel olarak koyu yeşil renkte olur. Yapım aşaması tamamlanan ve kullanıma hazır olan sabunun rengi bir süre sonra az da olsa açılmaktadır. Bıttım sabununun hakiki olduğunu rengine bakarak anlayabilirsiniz çünkü kendine has bir rengi vardır. Yapay bir renk değildir.Bıttım sabunun yapımında elde edilen yağ oldukça meşakkatli işlemlerle elde edildiği için değerlidir ve pahalıdır. Sabunun hakiki olup olmadığını fiyatıyla da anlayabilirsiniz. Çok ucuz olan sabunlar orijinal olmayabilir. Taklit sabunlar, orijinallerine göre oldukça ucuzdur. Bizim satışa sunduğumuz Bıttım sabunu yüzde yüz doğal ve el yapımıdır. www.bittimsabunu.gen.tr  online satış sitemizi ziyaret ederek ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Whatsapp sipariş hattımız 0542 368 50 37 numaramızdan bize ulaşabilir ve sipariş verebilirsiniz.

 

 

Continue Reading

incisu temizlik

incisu temizlik incisu temizlik incisutemizlik
incisu temizlik incisu temizlik incisutemizlik
incisu temizlik

incisu temizlik hayatın hızına yetişen çözümler ve inci özel insanlar içindir, sizde özel olmayı hak ediyorsunuz ilkesi ile denizli ilinde temizlik, sağlık ve refakat hizmeti veren bir firmadır. Alanında eğitimli ve uzman sertifikalı personeli izle ihtiyaçlarınıza en uygun çözümler incisu temizlik ile sizleri bekliyor. Denizli Temizlik şirketleri arasında adından sıkça söz ettiren incisu temizlik yüzlerce referansı ile sektörde zirveye çıkmıştır.

incisu temizlik firmasının başlıca çalışma alanlarına bakacak olursak;

 • Denizli Hasta Yaşlı Bakımı
 • Denizli Çocuk Bakımı
 • Denizli Personel Hizmetleri
 • Denizli Dış Cephe Temizliği
 • Denizli Halı ve Koltuk Yıkama
 • Denizli Temizlik

 

Denizli Hasta Yaşlı Bakımı incisu temizlik denizli hasta yasli bakimi
Denizli Hasta Yaşlı Bakımı

Denizli Hasta Yaşlı Bakımı ; Hastanızın gerekli tüm bakımını sertifikalı ve uzman personelimiz tarafınca bakımlarını üstlenmektedir. Bizleri okutup bugünlere gelmemiz de en büyük katkısı olan anne ve babalarımızdır. Ancak günümüz şartları gereği gerek sosyal gerek iş hayatının yoğunluğundan ötürü bekledikleri ilgi ve alakayı gösteremiyoruz. Hasta ve Yaşlı yakınlarımız belirli bir yaşa geldikten sonra daha fazla ilgi ve alaka beklemektedirler. incisu temizlik bugüne kadar temin ettiği hasta yaşlı bakımı elemanlarında Denizli’nin en güvenilir şirketi olduğunu kanıtlamıştır.

Denizli Çocuk Bakımı incisu temizlik denizli cocuk bakimi
Denizli Çocuk Bakımı

Denizli Çocuk Bakımı ; Biz ebeveynler günümüz şartları ile iş temposunun ağırlığı gibi sebeplerden ötürü çocuklarımızın bakımı konusunda sıkıntı yaşamaktayız. Bu sebepten ötürü çalışan ailelerin çocuklarını büyütmekte çeşitli problemler yaşanmaktadır. Aile büyüklerimiz olan anneanne ve babaanne yaşadığımız yerden uzak yerlerde ise çocuk bakımı için kimlere bırakılacağı kaygı verici bir durumdur. Çocuğumuzun doğumu ile 6 yaş sınırı dönemi çocuk gelişimi için temel taşların oturmasını sağlamaktadır. Bu dönemdeki davranışları çocuğun kişilik yapısını alışkanlık ve değer yargılarını büyük ölçüde biçimlendirir. Çocuğumuz ile ilgilenecek ve bakımını yapacak olan kişiyi seçerken çok dikkatli ve temkinli olmamız gerekmektedir. Bütün bu sebeplerden dolayı Denizli Çocuk Bakımı konusunda incisu temizlik olarak her zaman sizlerin yanındayız.

Denizli Dış Cephe Temizliği incisu temizlik denizli dis cephe temizligi
Denizli Dış Cephe Temizliği

Denizli Dış cephe temizliği ; Dış cephe temizliği temizlenecek yere mobil vinçle veya askı halatlı sistemle temizlik hizmeti verilmektedir.Binaların dış cephe yüzeyi ve dış cephe cam temizliği teknolojik ekipmanlar kullanarak uzman ekipler tarafından yapılır. Denizli Dış cephe temizliği hizmetlerinin hangi sıklıkta yapılacağını (ayda bir,hafta da bir,on beş günde bir, her gün olmak üzere veya bir kere) müşterilerimiz ile mütabakata vararak o sıklıkta uzman kadrosu ile temizlik hizmeti vermektedir. Dış cephe temizliği için yapılan ücretsiz experlik ve planlama sonucunda yer ve konumuna göre vinç veya askı asansör veya halatlı sepetle yapılır. Verdiği hizmette koşulsuz müşteri memnuniyetini garanti eder. Çok katlı binalarınızın dış cephe temizlikleri uzman yardımı olmadan bina sahipleri açısından hem zor hem külfetli olabilir.Bir yandan binanıza uygun vinç kiralama şirketi ile anlaşmaya çalışırken bir yandan da cephenizi temizleyecek ehliyetli birini aramak durumunda kalabilirsiniz.

 

Denizli Halı Yıkama incisu temizlik denizli hali yikama
Denizli Halı Yıkama

Denizli Halı Koltuk Yıkama ; Yerinde denizli halı yıkama hizmetimiz şirketimizin size sunmuş olduğu hizmetlerden sadece biridir, bu hizmetimizde size hijyeni en kolay yoldan sunmayı hedeflemekteyiz, yerinde yıkadığımız halıların bir kaç saat havalanması yeterli olacaktır, hem daha hijyenik hemde daha kolay olan bu hizmetimiz için firmamızdan bilgi alınız.
Halılar Yerinde Nasıl Yıkanır?
Halı yıkama
 firmaları,halıları yerinde yıkarken yıkama makinelerin den  faydalanırlar. Temel olarak denizli halı yıkama makineleri bünyesinde, su ile temizlik maddesi karışımını ısıtan dâhili bir ısıtıcı bulunur. Küçük jetler temizleyiciyi halı üzerine boşaltır, temizleyici madde yumuşak döner fırçalarla halı içinde işlev görür. Temizleyici, kir partiküllerini bulunduğu yerden yüzeye çıkarırken, emiş özelliği hem kiri hem de fazla sıvıyı çeker.

Genel Temizlik ; incisu temizlik yapmakta olduğu iş çerçevesinde temizlik işleri hizmeti vermektedir. Bünyesinde bulunan sözleşmeli temizlik personelleri ile günlük haftalık temizlik işlerinizi titizlikle yapmaktadır. Genel olarak temizlik alanlarına baktığımız da; İnsaat sonrası temizlikev ve ofis temizliğiperiyodik genel temizlik ve banka temizlik hizmeti vermektedir. incisu denizli temizlik firmasının tüm faaliyet alanlarını incelmek için web siteleri olan incisutemizlik.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Continue Reading

SAĞLIKLI YAŞAM

saglikli yasam SAĞLIKLI YAŞAM saglikli yasam
saglikli yasam SAĞLIKLI YAŞAM saglikli yasam 150x150
saglikli yasam

Zaman değiştikçe insanlar kendilerine daha çok dikkat etmekte sağlıklarını daha çok ön planda tutmaktadırlar. Sağlıklı yaşam için çeşitli yollara başvurmaktadır. Sağlıklı yaşam çoğu insan için hayat felsefesi haline gelmektedir.

   Doktorlardan ya da bu konuda uzmanlaşmış kişilerden destek alarak sağlıklı yaşam hakkında bilgi sahibi olunmakta ve kontrollü bir şekilde hayatlarını devam ettirmektedirler. Kişinin sağlıklı bir yaşam sürebilmesi için ilk şart olarak beslenmesine dikkat etmesi gerekmektedir. Yağlı yiyeceklerden, asitli içeceklerden uzak durmak birinci şart olmaktadır.

  Kişiden kişiye göre değişken olarak kişinin sağlığını tehdit edebilecek unsurlardan da uzak durması sağlıklı yaşamın gereklerinden biri olmaktadır. Kişinin sağlıklı yaşamla ilgili olarak dikkat edeceği her şey ileri de karşılaşacağı sorunların önlenmesine yardımcı olmaktadır.

Continue Reading

Sağlık Şakaya Gelmez

şağlıklı çalışma Sağlık Şakaya Gelmez  a l kl   al  ma
şağlıklı çalışma Sağlık Şakaya Gelmez  a l kl   al  ma 150x150
şağlıklı çalışma

İnsan sağlığı her şeyden önemlidir. Her ne olursa olsun bir işveren eğer risk içeren bir iş yeri işletiyorsa elemanlarını ve çalışma saatlerini ona göre ayarlamalıdır. Sağlık kuralları bakımından bu konu ayrı bir dikkat gerektirmektedir.

Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı da bu konudaki kesin tavrını koymuş ve alınan karar resmi gazetede yayınlanmıştır. Risk taşıyan ve günde 7 saatten az çalışacak meslekler ise şöyle sıralanabilir.

Arsenik ve kurşun cam sanayi civa çimento sanayi kok fabrikaları termik santraller radyoaktif tehlike içeren yerler aşırı gürültülü yerler su altında basınçlı hava ile yapılan işler tozlu ve tarım ilacı içeren iş yerleri bu sıralamada yer almaktadır.

Continue Reading

MakaleHane.Com

Sitemizde 25’ten Fazla Kategori de ve Gün Gectikce Artacak Olan Kategoris Sayısında İlgi Konularda Anlatıcı Öğretici Makaleler ve Servisler le ilgili Yazılar içerecek olan sitemiz Çok Kısa zaman Sonra Aktif Olarak Güncellenmeye Başlayacaktir.

Continue Reading