Saç İçin Sabun

Saçlarınızda yaşadığınız problemlere bir türlü çözüm bulamıyorsanız, çözüm Bıttım sabunundadır. Saçlarda yaşanan neredeyse her probleme çare olan Bıttım sabunu aynı zamanda saçlarınıza hacim kazandırır ve gürleştirir. Doğu bölgelerinde yaygın olarak kullanılmakta olan Bıttım sabunu, şifalarının duyulmasıyla batı bölgeleri için ve Avrupa için oldukça yeni bir üründür. Son zamanlarda oldukça fazla konuşulan Bıttım sabununun adı herkes tarafından duyulmuş fakat faydaları henüz tam olarak bilinmemektedir.Faydalarının yanı sıra oldukça hoş bir kokuya sahiptir. Faydalarını bilmeden sadece güzel kokusu için bile satın alınmaktadır. Sabunun faydaları düzenli ve uzun vadeli kullanımda gözlemlenmektedir ve oldukça etkilidir. Kalıcı çözümler sunan Bıttım sabunu sayesinde saçlarınızdaki kepek probleminden, dökülmelerden, pullanmalardan ve kırıklardan kurtulabilirsiniz. Üstelik saçlar için veya el, yüz temizliği için kullanılan şampuan ve hazır sabunlar gibi kimyasal ürünleri içermez. Tamamen doğal materyaller kullanılarak, elle yapılmaktadır. Bıttım sabunu kullanılmaya başlandıktan sonra etkileri hissedilir ve vazgeçilmez, şifalı bir ürün olarak alışveriş listenizden eksik olmaz.

Saç Hastalıklarına Doğal Çözüm

Oldukça şifalı bir sabun olan Bıttım sabunu, saçlar üzerinde oldukça etkili ve kalıcı tedaviler sunmaktadır. Saç hastalıkları için pahalı ilaçların gösteremediği etkileri göstererek, fayda sağlar. Bıttım sabunun iyi geldiği saç hastalıkları şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Mevsimsel saç dökülmelerinde ve kelliğe kadar gidebilecek aşırı dökülmelerde Bıttım sabunu oldukça etkili çözüm sağlamaktadır. Dökülmeleri azaltır ve kelliği durdurur.
  • Saç derisinde oluşan pullanma, kızarıklık ve kaşıntı problemlerinden kurtulmanızı sağlar.
  • Saçlarınızdaki kırıkları iyileştirir ve saçlarınızı kuvvetlendirir. Saç tellerinizin kalınlaşmasını ve gürleşmesini sağlar.
  • Saçta oluşan kepek problemini ortadan kaldıran Bıttım sabunu, daha çok kepek engelleyen yönü ile bilinmektedir. Oluşan kepekleri yok eder ve yeniden oluşmasını da engeller.
  • Antiseptik özelliği sayesinde saçlarınızı ve saç diplerinizi temizler ve sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlar.
  • Saç derinizde oluşabilecek mantar, egzama gibi cilt hastalıklarının tedavisinde oldukça etkili bir yöntemdir.
  • Saçtaki yağ ve su dengesini ayarlamakta olan Bıttım sabunu, kuru saçların nemlenmesine, yağlı saçların yağ oranının dengelenmesine yardımcı olur.

Bıttım Sabunu

Bıttım sabunu oldukça zorlu ve meşakkatli işlemlerle elde edilen bir sabundur. Bıttım bitkisi, kısaca Antep fıstığının aşısız halidir. Siirt’te bulunanBıttım bitkisinin fıstıklarının ezilmesi sonucu ortaya çıkan yağ ile üretilir. Sadece bu bitkinin toplanması bile oldukça zorlu bir süreçtir. Antep fıstığına çok benzer fakat Antep fıstığının onda biri kadar küçüktür. Bu nedenle toplanması oldukça zordur ve uzun sürer. Olgunlaşmış bir ağaçtan ancak 1 ila 2 kilo toplanabilir. Bundan dolayı elde edilen yağ pahalıdır ve Bıttım sabunu tamamen bu yağdan doğal olarak üretilir. Faydalarından yararlanabilmek için hakiki, katkısız ve tamamen doğal Bıttım sabunu kullanmanız gerekmektedir. Kullanırken gözünüze ve göz çevrenize temas etmemesine dikkat ediniz. Ve sabununuzu kullanmadığınız zamanlarda kuru ve oda sıcaklığında muhafaza edin. Saçlar için kullanımı esnasında yalnızca Bıttım sabunu kullanılmalıdır. En sık yapılan hatalardan biri şampuanla birlikte ya da şampuanın içine eklenerek kullanılmasıdır. Bıttım sabunu şampuan içerisine eklenerek kullanılırsa etkilerini kaybetmektedir. Çünkü şampuan içerisinde bulunan kimyasal maddeler, Bıttım sabununun doğallığını bozmaktadır. Bıttım sabunu doğrudan saçınıza veya vücudunuza sürülmelidir.  Sabunun faydaları uzun süreli kullanımlarda etkilerini göstermektedir. Düzenli kullanılması oldukça önemlidir. Genel olarak istediğiniz sonuçları 7-8 aylık düzenli kullanımlarda alabilirsiniz. Şampuan içerisindeki kimyasallar, sabunun doğallığını bozmaktadır. Sabun doğrudan saç üzerine ya da vücut üzerine kullanılmalıdır. Diğer sabunların kullanımından herhangi bir farkı bulunmamaktadır. Sabunun kimyasal ürünler ile karışmamasına dikkat edilmelidir. Oldukça hoş bir kokuya sahip olan Bıttım sabunu, peeling etkisi gösterir ve vücudunuzu rahatlatır.

Kepeğe Karşı Sabun 

Bıttım sabunu kelliğe ve kepeğe sunduğu çözümlerle adından söz ettiren, doğal bir sabundur. Bıttım sabununu suyla ıslatın ve köpürtün, sonra saç diplerine 5 dakika masaj yaparak uygulayın. Bıttım sabunu düzenli kullanılmalı ve mümkün olduğunca buna özen göstermekte fayda vardır.Bir gün bıttım sabunu kullandıktan sonraertesi gün şampuan kullanmamanız gerekmektedir. Saçlarınızı her gün yıkamanız gerekmemektedir.Bıttım sabunu kullanarak saçlarınızı yıkadıktan sonra iki gün boyunca saçlarınızı yıkamamanız, saçlarınızın bıttım yağı sayesinde beslenmesini sağlar. Bu şekilde düzenli kullandığınızda kepek probleminizin azaldığını ve bir süre sonra yok olduğunu göreceksiniz.

Bıttım Sabunu Nereden Alınır?

Bıttım sabunu adı bilinen fakat faydaları bilinmeyen bir doğal sabun olarak, son yıllarda faydalarının duyulması sebebiyle oldukça fazla ilgi görmektedir. Bu yüzden çıkarcı kişiler tarafından, kar etmek uğruna taklitleri yapılmaktadır.Bıttım sabunu genel olarak koyu yeşil renkte olur. Yapım aşaması tamamlanan ve kullanıma hazır olan sabunun rengi bir süre sonra az da olsa açılmaktadır. Bıttım sabununun hakiki olduğunu rengine bakarak anlayabilirsiniz çünkü kendine has bir rengi vardır. Yapay bir renk değildir.Bıttım sabunun yapımında elde edilen yağ oldukça meşakkatli işlemlerle elde edildiği için değerlidir ve pahalıdır. Sabunun hakiki olup olmadığını fiyatıyla da anlayabilirsiniz. Çok ucuz olan sabunlar orijinal olmayabilir. Taklit sabunlar, orijinallerine göre oldukça ucuzdur. Bizim satışa sunduğumuz Bıttım sabunu yüzde yüz doğal ve el yapımıdır. www.bittimsabunu.gen.tr  online satış sitemizi ziyaret ederek ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Whatsapp sipariş hattımız 0542 368 50 37 numaramızdan bize ulaşabilir ve sipariş verebilirsiniz.

 

 

You may also like

Bir cevap yazın