SEO Uzmanı iLyaS ALÇOK #!

SEO Uzmanı  SEO Uzmanı iLyaS ALÇOK #! seo uzman ilyas alcok
SEO Uzmanı

Bu site bir Satış Ortağı programı bünyesinde yer almaktadır. 900’u aşkın çeşitli platformlarda bulunan bu network sitelerinin SEO çalışmaları SEO UzmanıiLyaS ALÇOK tarafından yapılmaktadır. Bu network’un tüm algoritmasını ve inşaa piramidi işlemlerini yine kendisi hazırlamıştır. Her ne kadar kendisi için SEO Uzmanı sıfatını kullanmaktan kaçınsa da ( http://ilyasalcok.com.tr/seo-uzmani/ ) geliştirmiş olduğu Stratejiler ve uyguladığı teknikler ile sessiz sedasız SEO sektörünün derin sularında sessiz sedasız ilerlemektedir. iLyas ALÇOK her zaman şöyle demiştir; “SEO anne/baba olmak gibidir. Bebeğine nasıl bakar nasıl yetiştirirsen, ileride toplum için o kadar yararlı bir evlat yetiştirmiş olursun. Web siteleriniz sizlerin çocuklarıdır, onlara iyi bakın ve iyi yetiştirin.”

iLyaS ALÇOK  SEO Uzmanı iLyaS ALÇOK #! logo
iLyaS ALÇOK

iLyaS ALÇOK 2013 Aralık ayı itibari ile çalışmalarını Türkiye’nin yükselen şirketler gurubu ADOPEN‘de SEO Uygulamaları Geliştirme & Strateji Geliştirme üzerine yapmaktadır. Kişisel gelişimini de SEO Teknikleri ve SEO Stratejileri geliştirme ve Arama motoru algoritmaları analizleri yapmak üzerine yapmaktadır. iLyaS ALÇOK bildiklerini ve öğrendiklerini kişisel blog sitesinde tüm SEO meraklılarına ve takipçilerine aktarmaktadır.

Kendisine şöyle bir soru yöneltme fırsatımız olmuştu;

S: Sizinle olan çalışmamız 1 yılını devirmeye yaklaşıyor. Doğal backlink üzerine geliştirmiş olduğunuz strateji ile bu güne kadar 20’nin üzerinde sektör 50’nin üzerinde anahtar kelimede mutlak başarı sağladık. Bize böylesine bir hizmet alt yapısı oluşturmuş olmanıza rağmen kendiniz için bu veya buna benzer bir yapı çalışması içerisine girmiyorsunuz neden? Ek olarak bu kadar başarılı bir sonuç elde edecek bir projenin altında imzanız varken “SEO” ve “SEO Uzmanı” kelimeleri ile aramalarda sitenizi neden göremiyoruz?

C: Öncelikli olarak teşekkür ederim. Ben SEO çalışmaları yapan birisi değilim. SEO Paketleri, Backlink hizmetleri de vermiyorum. Ben çalışmalarımı Arama motorlarının yönergelerine uygun olacak şekilde SEO Stratejileri geliştirip bu Stratejilerin olumlu ve olumsuz kısımlarını araştırıp temiz ve doğal bir çalışma olmasını sağlamak için yapmaktayım. Bir çok kurumsal firmaya kendi yapılarına uygun ve özgün stratejiler ve çalışma planı çıkarıp yapılması ve uygulanması gereken yol hakkında bilgi verdim hepside çizdiğim yol dışına çıkmadan çalışmalarını ya kendi bünyelerinde ki personel ile yada SEO Firmalarına yaptırdılar ve mutlak başarı elde ettiler. SEO Firması oluşumu içine giren ve müşterilerine SEO hizmeti verecek olan WEB Ajansları içinde Stratejiler ve teknikler geliştirmişliğim var. Bunların bir tanesine örnek sizsiniz. Ayrıca SEO Uzmanı arkadaşlarıma da yardımcı olmaktayım. Arama motorlarını ve özellikle Google’yi takip etmek görüldüğü kadar kolay değildir. Geliştirmiş olduğu Algoritmaları analiz etmek ve çözümlemek akabinde denemeler yapmak ciddi derece vakit alan süreçlerdir. Birde bunun üzerine siteler için SEO Hizmeti versem içinden çıkamayacak duruma gelirim.

Geleyim Diğer sorunuza. Az öncede bahsettiğim gibi SEO hizmeti vermiyorum. SEO ve SEO Uzmanı kelimelerinde ilk sayfada yer almak cidden büyük bir sorumluluk ve sorundur. 🙂 Telefonlarınız susmaz e-posta kutunuzda sürekli mailler gelir. Telefonları açmamak olmaz. Mail’lere cevap vermemek olmaz. Durum böyle olunca ulaşmak isteyen kişiler gözünde kötü bir imaj sergilemiş olurum. Geçtiğimiz aylarda bir arkadaşım ile iddaasına girip “freelance seo uzmanı” kelimesinde bile çıkmıyorsun, çıkarda görelim demişti. Zor bir kelime değil ama şu anda “freelance seo uzmanı” aramalarında 1. sırada yer alıyorum. Sonrasında tabi o kelime kolay birde “seo uzmanı” kelimesinde çıkta görelim dedi. 1 haftalık bir kısa çalışma yaptım “seo uzmanı” aramalarında 1. sayfaya çıkardım sonra backlinkleri kaldırdım ve gerilere düşürdüm (2. sayfanın 1. 2. 3. sıraları arasında gidip gelmekte) Belki şu zamanlarda değil ama 2016 2017 gibi o kelimelerde sıkça beni görebilirsiniz.

Bizlerde kendisine teşekkür etmek adına Network ağımızda bulunan sitelerde kendisini tanıtmak istedik. kişisek blog sitesi http://ilyasalcok.com.tr ziyaret edip yazılarını okuyabilir, soru ve sorunlarınızı kendisine iletebilirsiniz.

Continue Reading