BİLGİSAYAR DONANIMLARI

BİLGİSAYAR DONANIMLARI  BİLGİSAYAR DONANIMLARI B  LG  SAYAR DONANIMLARI
BİLGİSAYAR DONANIMLARI  BİLGİSAYAR DONANIMLARI B  LG  SAYAR DONANIMLARI 150x150
BİLGİSAYAR DONANIMLARI

Bilgisayarlar da donanımlar çok büyük önem taşımaktadır. Sürekli bilgisayar kullanıcıları için işlerini hızlandırabilecek donanımlar oldukça önemli olmaktadır.

Bilgisayar alırken kullanılacak amaca göre tercih yapılmaktadır. Bu tercihin sağlıklı olabilmesi için farklı markalar arasında kıyaslama yapılmaktadır. Bu kıyaslamanın yapılmasının yanı sıra bilgisyarın daha önceki kullanıcılarından bilgi alınması da gerekmektedir. Alacağınız bilgisayarın özelliklerini bilmek işinizi kolaylaştırmaktadır.

Bilgisayarın donanım özellikleri de bilgisayarın kendi özellikleri kadar önemlidir. Donanım parçalarının hızlı olması işlevsel olması gerekmektedir. İşlemcisinin, bilgisayar çekirdeğinin yapabileceğiniz işlemlere uygun olması gerekmektedir. Örneğin sürekli bilgisayar başında iş yapan birisi iseniz işinizle ilgili programları bilgisayarın kaldırabilmesi, bilgisayarın bu programlara uygun olması gerekmektedir. Her zaman sürekli değiştirilebilecek bir aygıt olmadığı için dikkat edilmesi gerekmektedir.

Continue Reading

Gelişen Teknoloji Piyasası

teknoloji  Gelişen Teknoloji Piyasası teknoloji
teknoloji  Gelişen Teknoloji Piyasası teknoloji 300x234
teknoloji

Gün Geçmiyoki Teknoloji Bir an olsun Duraklasın,Teknolojinin Durmak Bilmeyen serüveninde Telefon Teknolojiside Oldukça Hareketli Apple & Samsung Yarışı arasına katılan HTC, Sony Ve Blackberry gibi markalarda Yeni modellerini Piyasaya Sürerek Çekişmeyi oldukça hızlandırmış oldular.
Samsung Galaxy S4 İle Bir atağa çıkmaya hazırlanırken Apple Aldığı Patentler ile dikkatleri üzerine Çekiyor.
HTC ise bu pazarda Bende Varım Diyip HTC One ‘ yi Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor.
Sony Ve BlackBerry İse Düşüşten Çıkmak için kendine bi çare arıyor gibi.
Şimdi Üzerine Gelmek istediğim Bir konu İse Teknoloji Daha Ne Kadar İleri Gidebilir ?
Elbette Bu Sorunun Cevabını Kimse gibi bilmiyorum ama tahmin etmek bile ürkütücü Hemen bir örnek Vereyim,
Google Glass
Teknoloji artık Gözlerimizin içine kadar girdi Deyim yerindeyse “Bizi Ele Geçirmeye Çalışıyor” 🙂 , Tabi bunlarla Beraber Her teknoloji de atılan adımda olduğu gibi Yeni yollar Yeni Fikirler’de ortaya Atılıyor.
Tabi Bu Cihazların Birde Fiyatı var , Satın almak her kişinin harcı değil gibi,Bir Örnek Daha Verelim
– Oyunlar & Konsollar
İlk Önce Bu Piyasada Başı Çeken İleride Gelen 2 Cihaz “Play Station” – “Xbox” dan Bahsedelim , Dikkat ederseniz Bu 2 Üretici’de Üstte Bahsettiğim Gibi birbirleriyle Çekişme içerisindeler ortada adeta bir meydan okuma Başgösteriyor.
Yakın zamanda Çıkacak olan xbox ve Playstation arasında ki çekişmeden kimin galip geleceğini bilemeyiz ama kaybeden biz olacağız gibi görünüyor 🙂
Son Olarak Kısa Birşey Daha yazmak istiyorum , Bitmek Bilmeyen Ve Bitmeyecek Teknoloji piyasasına Yetişmek için Bir Cihaz Çıkarsalar Çok daha iyi olur gibi…

Continue Reading

MakaleHane.Com

Sitemizde 25’ten Fazla Kategori de ve Gün Gectikce Artacak Olan Kategoris Sayısında İlgi Konularda Anlatıcı Öğretici Makaleler ve Servisler le ilgili Yazılar içerecek olan sitemiz Çok Kısa zaman Sonra Aktif Olarak Güncellenmeye Başlayacaktir.

Continue Reading